Piko - Partner honorowy Suwalskiego otwarcia motocyklowego 12-05-2012

Firma PIKO Piotr Kowalewski jako główny partner honorowy wspierała imprezę otwarcia sezonu motocyklowego w Suwałkach na którym wystąpiły min. gwiazdy polskiego stuntu: Raptowny, Machriders, Kuba i Grzech Białystok. Były również drifty w wykonaniu Piotra Subaru WRX, oraz Maxima ponadczasowym Lotusem 7 jak również Bikini wash bike. Była to jedna z niewielu imprez tego typu na której mogliśmy oglądać tyle gwiazd oraz światowej klasy pokazy ekstremalnych wyczynów motocyklowych w jednym miejscu. Dzięki uprzejmości Piko, impreza ta osiągneła tak wysoki poziom wrażeń oraz mogła odbyć się na naszej, Suwalskiej ziemi.

Kliknij, aby przejść do galerii.


O nas

Nasze przedsiębiorstwo, to biznes budowany na rzetelnej pracy i doświadczeniu. Działamy od roku 1997 i od początku następuje dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Proponowana przez nas oferta handlowa oparta jest na wysokiej jakości produktach, a nasze prorozwojowe działania rynkowe, logistyczne, organizacyjne oraz inwestycyjne pozwalają nam na sprawną obsługę handlową rynku nie tylko polskiego, ale także rynków zagranicznych. Zaopatrujemy w nasze wyroby rynek lokalny, jak też Litwę, Łotwę a ostatnio zaczynamy handlować z Holandią.

W chwili obecnej PHU „PIKO” zatrudnia 50 pracowników, dysponujemy flotą 14 samochodów w tym 11 specjalistycznych chłodni o ładowności od 3,5 do 16 ton. Posiadamy sklep samoobsługowy, a także 2 hurtownie mięsa, wędlin i drobiu oraz hurtownię nabiału.

PHU PIKO tworzy grupa profesjonalistów zaangażowanych w dynamiczny rozwój firmy. Nasze przedsiębiorstwo, to biznes budowany na rzetelnej pracy i doświadczeniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Historia

Wszystko zaczęło się w roku 1997 w wynajętym, małym kontenerze samochodowym, przy ulicy Waryńskiego 41. Już w następnym 1998 roku otworzyliśmy sklep ogólnospożywczy w zakupionej części budynku Szkoły Podstawowej w Raczkach. Podczas naszych intensywnych handlowych działań rynkowych nawiązaliśmy kontakty partnerskie z dużymi polskimi producentami z branży przemysłu mięsnego, jednocześnie budując współpracę z wieloma odbiorcami z Litwy.

Systematycznie zwiększaliśmy naszą ofertę, dokładając wszelkich starań organizacyjnych, logistycznych, profesjonalnej obsługi handlowej rynku oraz kreowania rynku konsumenckiego naszych partnerów handlowych na proponowane przez nas towary. W roku 2001 mogliśmy już odkupić wynajmowane pomieszczenia przy ul. Waryńskiego 41 w Suwałkach. Wykonaliśmy pełną modernizację i przebudowę przystosowującą zakupiony obiekt do naszych celów oraz dokupiliśmy 3 dostawcze nowe samochody specjalistyczne, przystosowane do transportu wędlin, świeżego mięsa i drobiu.

W każdym następnym roku inwestowaliśmy w modernizację i rozwój przedsiębiorstwa, montując w magazynach nowoczesne urządzenia chłodnicze, dokupując i modernizując budynki, nowe samochody, jak też inwestując w systematyczne podnoszenie kwalifikacji pracowników. Wychodząc naprzeciw rozwojowi obsługiwanemu przez nas rynku litewskiego, otworzyliśmy w 2006 roku Hurtownię Mięsa i Wędlin "PIKO- KAUNAS" w Kownie. W roku 2008 odkupiliśmy pozostałą część budynku w Raczkach, powiększając sklep z 60 m2 do 300 m2 powierzchni handlowej.

W tym samym roku, w rankingu „TOP BIZNES” Suwalskich Przedsiębiorców, PHU „PIKO” zajęło I-sze miejsce w rankingu firm małych, w kategorii przychód netto. W roku 2009 firma „PIKO” miała zaszczyt znaleźć się w Złotej Setce Firm Podlasia. Dalszy dynamiczny rozwój firmy skutkował w 2010 roku zakupem budynków po byłej Spółdzielni Odzieżowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, przy ul. Waryńskiego 41 B.

Już pół roku później, po gruntownych remontach i adaptacji zakupionych budynków, z wmontowaniem wewnątrz automatycznie sterowanych chłodni o powierzchni ponad 700 m2 oraz nowoczesnych pomieszczeń Obsługi Klienta i wykonanych w wysokim standardzie zapleczem socjalnym dla załogi włącznie, uruchomiliśmy hurtownię nabiału.

Nasze działania zostały zauważone przez władze miasta, które wyróżniły nas prestiżową nagrodą „Włócznia Jaćwingów 2011”, za dynamiczny rozwój firmy, stworzenie nowych miejsc pracy, a także za aktywne wspieranie suwalskiego sportu i kultury, w kategorii działania gospodarcze.

Od początku działalności dokładamy wszelkich starań organizacyjnych, logistycznych, profesjonalnej obsługi handlowej rynku oraz kreowania rynku konsumenckiego.